KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658066
*
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:08:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 00:34:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 00:34:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk mÃ¥lare och dekorationsmÃ¥lare född 1870Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52